Войти
x
или
x
Регистрация
x

или

На минулому тижні відбулося засідання комісії при Якимівській селищній раді, яка розглядала пакети документів для отримання допомоги по переведенню квартир на індивідуальне опалення.

Перше таке засідання пройшло 17 вересня, коли на її розгляд виконком підготував документи від 52-х мешканців Якимівки. В процесі ознайомлення з документами, було вирішено деякі з них відкласти на розгляд наступних засідань комісії у зв’язку з тим, що вони були надані не в повному обсязі. Моє враження на той час – прийомом і комплектацією цих документів повинна займатись не одна особа, а декілька, особливо після того, як звернення було надруковано в газетах і на сайті селищної ради.

Станом на 25 вересня розглянуто майже 80 заяв, але прискіпливі члени комісії рекомендували виконкому прийняти рішення щодо надання допомоги лише 12 малозабезпеченим власникам квартир багатоповерхівок (виконком ці рекомендації затвердив). У вівторок позитивні рішення прийняті ще відносно 12 осіб, а у четвер до них приєдналися ще 11.

В процесі роботи комісія зіткнулась з деякими питаннями, які потребували внесення змін до Програми. У зв’язку з цим було проведено позачергову сесію, на якій ці зміні були затверджені.

Нагадуємо, що згідно цільової програми для надання допомоги по переведенню квартир малозабезпечених громадян на індивідуальне опалення, депутати затвердили 2 млн. грн.

Як член цієї комісії, хочу звернути увагу мешканців Якимівки на два питання. По-перше, уважно ознайомтесь з переліком документів, які необхідно надати до селищної ради. Комісія вимушена відкладати на наступне засідання документи, які зібрані заявниками у неповному обсязі. Це забирає дуже багато часу, а його, на жаль, і без цього, втрачено багато. По-друге, зверніть увагу на умови надання допомоги і на категорії громадян, яким вона надається. Для збирання документів потрібно не тільки деякий час, але і необхідність звернутися у декілька інстанцій, це для багатьох, особливо літніх людей, не так вже й легко зробити. А коли все готово, комісія виявляє, що заявник, наприклад, не є власником квартири, або у заявника є працездатні родичі, або в нього є ще одне житло, а доходи, з урахуванням паїв, перевищують допустимі. В таких випадках комісія вимушена відмовляти у наданні допомоги.

Всього, станом на 27 вересня позитивні рішення прийняті і рекомендовані для розгляду на засіданні виконкому відносно 35 осіб.

9 жовтня комісія з питань надання фінансової допомоги для обладнання індивідуальним опаленням квартир розглянула 8 заяв. Надати фінансову допомогу було рекомендовано 7 мешканцям, 1 заява була відхилена, так як надані документи не відповідають умовам «Програми переведення на індивідуальне (поквартирне) опалення соціально вразливих верств населення багатоквартирних житлових будинків смт Якимівка протягом 2018 року (децентралізація теплопостачання) затвердженої рішенням 14 сесії Якимівської селищної ради VII скликання від 10.09.2018 року».

Володимир МИЛОСЕРДОВ