Войти
x
или
x
Регистрация
x

или

5 тисяч саджанців сосни кримської було висаджено днями на території Широківської громади у хвойному розпліднику, що на Великому Лузі.

Висадка відбулась в межах обласної програми розвитку лісового господарства силами працівників ДП “Запорізьке лісомисливське господарство”, Хортицького лісництва, а також школярів села Широке.

Розплідник, де цього разу відбулась висадка сосен, призначений для вирощування новорічних дерев. Близько 8-ми років потрібно, щоб з таких паростків виросла красива новорічна ялинка.

Особисто долучитись до висадки молодих сосен запросили й голову Широківської громади Denis Korotenko, разом з лісничим Хортицького лісництва Aleksandr Ralko і депутатом нашої громади, директором ДП “Запорізьке лісомисливське господарство” Губницкий Александр, лісничим цього ж господарства Артём Коваль та школярами Широкого – Максимом Андрейчиком, Владиславом Завгороднім, Богданом Губаревим та Кирилом Бибиковим.

Нинішня подія для нашої громади і Хортицького лісництва знакова – це перша після трирічного затишшя висадка саджанців, цієї події лісники і експерти з екології дуже чекали, адже бачать крайню необхідність у впровадженні термінових заходів для відновлення екосистеми лісів, зелених зон на території нашої громади, як і всієї області.

Вирубка посадок і лісів в останні роки набула катастрофічного характеру. Поліція і лісники щодня отримують сигнали про такі порушення. Великі надії працівники лісомисливських господарств Запорізької області покладають на оновлений закон, який з нового року має зробити суворішим покарання за незаконну вирубку лісу, а також правки до Адмінкодексу, які дозволять спростити процедуру доведення злочинів з вирубки лісопосадок і прирівняють такі злочини до кримінальних.

Нагадуємо, що несанкціонована вирубка дерев є злочином і про такі випадки потрібно повідомляти до поліції за номером “102”.
За досвідом судових справ про вирубку лісу, в середньому сума компенсації, яку має сплатити за завдану шкоду довкіллю порушник, за вирубку одного дерева становить від 3 тисяч гривень.

По материалам сайта shyroke.org.ua